کلاهبردار آران و بیدگل

فرمانده انتظامی شهرستان آران و بیدگل: کلاهبردار ۷۰ میلیارد تومانی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آران و بیدگل گفت: فردی که از طریق ثبت شرکت صوری و کشیدن چک های بلا محل ۷۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس آران و بیدگل دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری پلیس آران و بیدگل، سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده اظهار کرد: در پی اعلام شکایت چند نفر از شهروندان در شهرستان آران و بیدگل مبنی بر کلاهبرداری از طریق صدور چک‌های بلامحل، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی و پلیس آگاهی  
این شهرستان با اقدامات هوشمندانه و بررسی‌های دقیق صورت گرفته متوجه شدند فردی از طریق انجام مانورهای متقلبانه از جمله ثبت شرکت صوری و اخذ دسته چک به اسم افراد معتاد، ولگرد و سابقه‌دار، نسبت به جلب اعتماد کسبه اقدام و از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: متهم پس از خرید کالاهای مختلف از فروشندگان و کسبه برای شرکت صوری تأسیس شده، با پرداخت مبالغی جزئی در ابتدا اعتماد فروشنده را جلب و به ازای مابقی مبلغ اجناس چک‌های بلامحل را به آن‌ها تحویل می‌داده و از این طریق توانسته بود حدود ۷۰۰ میلیارد ریال از شهروندان در آران و بیدگل و چند شهر دیگر کشور کلاهبرداری کند که تاکنون ۵۰ شاکی در این رابطه شناسایی شده‌اند.

سرهنگ هاشمی زاده ادامه داد: تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مأموران مخفیگاه متهم را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده که دارای سوابق متعدد کیفری و حقوقی است در تحقیقات اولیه به بزه ارتکابی اقرار کرد و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آران و بیدگل

✓خبرگزاری آران و بیدگل - پرتو کویر