ماه منیر بیطاری بازیگر جوان و خوش آتیه آران و بیدگلی

 

ماه‌ منیر بِیطاری، بازیگر سینما و تئاتر از سال ۸۶ فعالیت در حرفه بازیگری را با حضور در نمایش‌های عروسکی در شهر خود، آران و بیدگل آغاز کرد.

 

"ایشان تحصیلات متوسطه خود را در رشته نقاشی(هنرهای تجسمی) دبیرستان شهید صالحیار به پایان رساند

 

مهسا بهادری: ماه‌منیر بِیطاری، بازیگر سینما و تئاتر از سال ۸۶ فعالیت در حرفه بازیگری را با حضور در نمایش‌های عروسکی شهرستان آران و بیدگل آغاز کرد. او که در رشته نقاشی تحصیل کرده است، از سال ۹۴ فعالیت در حوزه بازیگری را به صورت جدی‌تری پی گرفت و با بازی در فیلم‌های سینمایی «لباس شخصی»، «بدل» و بیش از ده فیلم کوتاه تلاش کرد تا سیمایی تازه از بازیگر زن در سینمای ایران را به نمایش بگذارد. فیلم «سفر به ماه» یکی از آخرین تجربه‌های او در سینمای ایران است که امسال در جشنواره کارلووی‌واری نیز به نمایش گذاشته شد و مورد توجه حاضران قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

بِیطاری در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به دوران کرونا و تعطیلی که در کار سینما و دیگر حرفه‌ها به وجود آمد، گفت: من در کنار بازیگری، به تدریس نقاشی در مدارس مشغولم اما در دو سال کرونا هم سینما و هم مدارس غیرانتفاعی تعطیل بودند. طبیعتا در این مدت مانند بسیاری از مردم درآمدی نداشتم و از لحاظ مادی و معنوی بسیار اذیت شدم.

 

این بازیگر در ادامه افزود: با این همه در آن زمان همراه همسرم علیرضا پورهاشم، به نوشتن روی آوردیم و یک فیلم سینمایی، دو فیلم کوتاه و یک سریال سیتکام نوشتیم که خیلی از اساتید ما آنها را تایید کردند. به صورتی که برخی از آنها اکنون در پروسه ساخت قرار دارند. همسرم علیرضا در حرفه بازیگری و کارگردانی آموزش دیده و در کار بسیار به من کمک می‌کند. او در زندگی بسیار به من امید می‌دهد. حتی حاضر است که من از خودش موفق‌تر باشم.

 

او در پایان گفت: در طول عمرم سعی کردم حالم خوب باشد. چون تا حال شما خوب نباشد، اتفاق‌های خوبی برایتان نمی‌افتد. البته حال خوب داشتن به معنی بی درد بودن نیست. شخصا تاکنون دشواری‌های بسیاری را در زندگی تجربه کرده‌ام اما تلاش کردم که رو به جلو نگاه کنم. اگر در زندگی عادی به اجبار و برای گذران زندگی در شغلی حاضر شدم، به این دید به آن نگاه کردم که قرار است روزی نقش آن کار را بازی کنم. مهم این است که در هر مقطعی عاشق کار خود باشید و از آن لذت ببرید. سختی همیشه بوده و است اما ما چاره‌ای جز ادامه دادن نداریم.

 

منبع خبر: خبر آنلاین

 

فعالیت اصلی پرتو کویر

در کانال تلگرام و اینستاگرام و ایتا و روبیکا

با آدرس: parto_kavir@