غبارروبی و عطر افشانی ضریح هلال بن علی

ضریح مطهر حضرت هلال بن علی (ع) غبارروبی و عطر افشانی شد

همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) ضریح مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) غبارروبی و عطر افشانی شد

همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) آیین غبارروبی و عطر افشانی ضریح مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) با حضور امام جمعه آران و بیدگل، زائران، مسئولین محلی و خدام افتخاری حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) در فضایی سرشار از معنویت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، نوای ملکوتی کلام وحی در فضای حرم مطهر طنین انداز شد و همزمان با گشایش درب ضریح منور، آیین غبارروبی و عطرافشانی آغاز شد و ضریح مطهر با گلاب ناب کاشان عطرافشانی و نذورات زائران که با عشق و شور در هم آمیخته و در این قطعه بهشتی از خاک، جلوه ای از ارادتمندی به ساحت حضرت محمد هلال بن علی(ع) را متجلی ساخته بود، جهت هزینه در امور فرهنگی و عمرانی آستان مقدس جمع‌آوری شد.

در ادامه این مراسم، زیارت نامه خوانی خادمان و مدیحه‌ سرایی و مرثیه خوانی  ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با همنوایی حاضران، فضای معنوی آیین غبار روبی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) را دوچندان کرد.

غبارروبی از  جمله آیین‌های سنتی-مذهبی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل است که هر دو ماه یک ‌بار و با حضور آیات عظام، شخصیت‌های کشوری و استانی، خیران و خادمان آستان مقدس حضرت محمد هلال(ع) و زائران و مجاوران برگزار می‌شود.

حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه ی استان اصفهان، صد کیلومتری شهر مقدس قم و هفت کیلومتری کاشان واقع شده است.


عکاس نرگس لایدزاده

✓خبرگزاری آران و بیدگل - پرتو کویر