محمدرضا معماری

رئیس تامین اجتماعی آران و بیدگل عنوان کرد:
بیمه فراگیر خانواده ایرانی دستاورد ماندگار شهید جمهور | افزایش پوشش هزار و ۷۱۶ نفری بیمه‌ فراگیر خانواده ایرانی در آران و بیدگل
 
محمدرضا معماری گفت: در شهرستان آران و بیدگل و در دوران فعالیت دولت سیزدهم، علاوه بر افزایش هزار و ۷۱۶ نفری تعداد بیمه‌شدگان بیمه فراگیر خانواده ایرانی ، هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان بابت تعهدات سازمان به بیمه‌شدگان آران و بیدگلی پرداخت شد.
 
به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی شعبه آران و بیدگل ؛ محمدرضا معماری، رئیس شعبه تامین اجتماعی شهرستان در تشریح خدمات دولت سیزدهم اظهار کرد: یکی از خدمات مهم این دولت «بیمه فراگیر خانواده ایرانی» بود که از آن می توان بعنوان دستاورد ماندگار شهید جمهور در حوزه بیمه ای یاد نمود که منجر به افزایش سطح پوشش خدمات بیمه‌ای در میان دانشجویان و زنان خانه‌دار شد.
 
معماری با بیان این که در حال حاضر در شهرستان آران و بیدگل هفت هزار و ۸۴۷ نفر به عنوان مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شناخته می‌شوند، اضافه کرد: در طول ۳۳ ماه فعالیت دولت سیزدهم شمار بیمه‌شدگان اصلی تامین اجتماعی شامل کلیه بیمه های اجباری ،مشاغل آزاد ، اختیاری و خاص ، با رشدی ۱۰ درصدی از ۲۴ هزار و ۸۲۱ نفر به ۲۷ هزار و ۳۱۵ نفر رسید.
 
وی به پرداخت ۶۸ میلیارد تومان به عنوان حمایت‌های قانونی بیمه بیکاری، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به عنوان کمک‌هزینه ازدواج، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان کمک‌هزینه کفن و دفن و ۱۴ میلیارد تومان به عنوان غرامت دستمزد ایام بیماری در شعبه آران و بیدگل در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در دوره ریاست جمهوری شهید رئیسی، تعرفه لوازم کمک‌پزشکی همچون سمعک، عینک، لنز و دندان مصنوعی افزایشی ۵۰ درصدی داشت و در مجموع، در این شعبه، نزدیک سه میلیارد تومان کمک‌هزینه در این قالب به بیمه‌شدگان اعطا شد.
 
معماری عنوان کرد: در مجموع در طول دوران فعالیت دولت سیزدهم، هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان بابت تعهدات سازمان شامل تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت مِن جمله مستمری بازنشستگان در شهرستان آران و بیدگل پرداخت شد.
 
وی درباره اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای گسترش خدمات بیمه‌ای خود عنوان کرد: بر اساس سیاست‌های سازمان، بازرسی‌های کشفی برای شناسایی کارگاه‌های فعال دقیق‌تر شده است تا از تضییع حقوق کارگران جلوگیری شود.
 
معماری به اصل بیست و نهم قانون اساسی اشاره کرد و افزود: بر اساس این اصل که اجرای آن در قالب سیاست‌های کلی تامین اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، همه مردم باید از خدمات بیمه‌های اجتماعی و درمانی بهره‌مند باشند.
 
رئیس تامین اجتماعی آران و بیدگل تصریح کرد: در حال حاضر ۸۷ هزار نفر از جمعیت شهرستان آران و بیدگل که بیش از ۸۰ درصد جمعیت شهرستان آران و بیدگل را شامل می شود ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و از خدمات سازمان بهره مند می شوند.

✓خبرگزاری آران و بیدگل - پرتو کویر